On-line poradna

Pojištění 4. 3. 2020

Uživatel: Alena, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Máte prosím někdo povědomí o cestovním pojištění pro hiv? Nepodařilo si mi pro partnera najít v ČR žádnou. Někdo s nějakou zahraniční zkušeností? Pojistka pro přiznaně HIV, či kde není výluka pro tento stav? Ne pouze pro rezidenty daného státu, ale i pro cizince?Tedy je možno pojistit Čecha např. v zahranicní pojišťovně? Když se jedná o komerční pojištění? Něco jsem googlila, ale nejsem z toho moudrá, neumím tak dobře angl. Uvádím tyto pojišťovny: www.world-first.co.uk. www.emeraldlife.co.uk. www.freedominsurance.co.uk Správče, nevím zda to nebude třeba smazat jako nekalá reklama. Děkuji za vaše nápady. Alena

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 4. 3. 2020

Dobrý den, podobný dotaz jsme zde řešili v roce 2017 (viz zde) a také jsme se problematice pojištění HIV pozitivních osob věnovali ve webináři (zde cca 30 minuta).

Prosíme vás, kontaktujte nás na e-mailu info@aids-pomoc.cz s informacemi o zkušenostech s konkrétními pojišťovnami, abychom mohli posoudit jejich pojistné podmínky a případně kontaktovat pojišťovny s dotazem.

Děkujeme.

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.