Program Buddy přichází s novinkou: Průvodci na iBoys

Průvodci (HIV pozitivní osoby smířené se svou diagnózou a ochotné sdílet své zkušenosti) budou od 3. 10. 2016 mít vlastní profil na největším gay seznamovacím portálu v České republice, na iBoys.cz. Najdete je pod uživatelem Buddy_HIV.

HIV pozitivní osoby potřebují najít oporu v situacích, na které samy nestačí. Jednou z nich je i seznamování se. “To, že jste pozitivní, ještě nutně neznamená, že nemůžete mít partnerský život a nebudete mít do konce života sex.” upozorňuje koordinátor program Buddy, Michael Jettmar.

Buddy se tak stává dostupnější cílové skupině. Průvodci budou on-line každý všední den mezi 9. a 15. hodinou. Poskytnou například praktické rady, jak protějšku sdělit, že jste HIV+, že je potřeba si nastavit pravidla sexuálního styku a další.

„Cílem je odbourat bariéry a stigma. I průvodci totiž přichází se svou kůži na trh. Sdílí mnohdy vlastní zkušenost, která nemusí být vždy lehká. Věříme, že HIV pozitivní má stejná práva na život jako všichni ostatní.“ uzavírá koordinátor programu.

Zpracoval: Lukáš VOLF, lukas.volf@aids-pomoc.cz

27. 9. 2016

Více o programu naleznete ZDE

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 155
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.