Program Buddy přichází s novinkou: Průvodci na iBoys

Průvodci (HIV pozitivní osoby smířené se svou diagnózou a ochotné sdílet své zkušenosti) budou od 3. 10. 2016 mít vlastní profil na největším gay seznamovacím portálu v České republice, na iBoys.cz. Najdete je pod uživatelem Buddy_HIV.

HIV pozitivní osoby potřebují najít oporu v situacích, na které samy nestačí. Jednou z nich je i seznamování se. “To, že jste pozitivní, ještě nutně neznamená, že nemůžete mít partnerský život a nebudete mít do konce života sex.” upozorňuje koordinátor program Buddy, Michael Jettmar.

Buddy se tak stává dostupnější cílové skupině. Průvodci budou on-line každý všední den mezi 9. a 15. hodinou. Poskytnou například praktické rady, jak protějšku sdělit, že jste HIV+, že je potřeba si nastavit pravidla sexuálního styku a další.

„Cílem je odbourat bariéry a stigma. I průvodci totiž přichází se svou kůži na trh. Sdílí mnohdy vlastní zkušenost, která nemusí být vždy lehká. Věříme, že HIV pozitivní má stejná práva na život jako všichni ostatní.“ uzavírá koordinátor programu.

Zpracoval: Lukáš VOLF, lukas.volf@aids-pomoc.cz

27. 9. 2016

Více o programu naleznete ZDE

Obrázek č. 235
Obrázek č. 206
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.